گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها

Elliott Erwitt

از دانشنامه عکاسی
پرش به: ناوبری, جستجو

الیوت ارویت ، در سال 1928 از پدر و مادری روس در پاریس به دنیا آمد. 10 سال اول زندگی خود را در میلان (ایتالیا) گذراند و دوباره به پاریس بازگشت. در سال 1939 در پی مهاجرت والدین‌اش به آمریکا رفت و در سال 1947 تبعه‌ی امریکا شد. او در لوس‌آنجلس عکاسی خواند و قبل از اینکه در نیویورک به تحصیل در رشته‌ی فیلم سازی مشغول شود به عنوان دستیار عکاس در ارتش آمریکا کار کرد.

الیوت ارویت و عکسی که در ۱۹۷۴ در سنترال پارک نیویورک گرفته است.

در سال1950 با رابرت کاپا (Robert Capa) و ادوارد استایکن ( Edward Jean Steichen ) ملاقات کرد. او همچنین همرا روی استرایکر (Roy Stryker) در پروژه‌ی عکاسی‌ ای به‌ نام Standard Oil شرکت کرد.


همچنین الیوت ارویت برای چند مجله از جمله Life و Collier به‌ صورت آزاد عکاسی می‌کرد و بعضی از عکس‌ هایش در نمایشگاه بزرگ استایکن با عنوان The family of man به نمایش در آمد.


الیوت ارویت در سال 1953 به دعوت رابرت کاپا همکاری خود را با گروه مگنوم (Magnum) شروع کرد و گزارش هایی تصویری از اروپا وامریکا برای این آژانس تهیه کرد تا این که در سال 1968 برای سه دوره نماینده‌ی مگنوم در نیویورک شد.

چند سال بعد از آن تعدادی از عکاسان مگنوم چند کار تجاری و تبلیغاتی انجام دادند که سبب شد ارویت استعدادش را در زمینه فیلم‌سازی نشان دهد. او دهه‌ی 70 را به تولید و ساخت تعدادی فیلم بلند، مستند و آگهی تجاری گذراند. از فیلم‌های او می‌توان به مستندهای Beauty Knows No Pain -1971- و Red, White And Blue Grass -1973- اشاره کرد.

ارویت استعداد درخشانی در شکار صحنه‌های جذاب دارد و شوخ‌طبعی‌اش را می‌توان دراغلب عکس‌هایش دید. از وی تعدادی کتاب منتشر شده که از آن میان می‌توان به مجموعه‌ای از عکسهایش از سگها و همچنین عکسهایی که در ساحل گرفته اشاره کرد.

سایت شخصی الیوت ارویت

منبع : سایت عکاسی